Stránky pro všechny lidi dobré vůle

Otázky a odpovědi

Vytvořeno 21.05.2010 18:11:19 | Poslední změna 22.12.2015 10:43:11
Přihlásit uživatele: E-mail  Heslo  Registrace
Jméno / odeslat anonymně:
Opište prosím kontrolní kód "6427":

Do krbu s ním alespoň
Anonym04.10.2012 20:23:12
Dobrý den,

můžete mi říct, jak je možné, že velmi věřící katolicí p. Štefková a Kubiczková vyměnily starý pomátkový kříž za moderní nový ???
Přičemž jejich starý kříž se jim válí na zahradě v blátě !
Přece ho mohli ještě zrenovovat a ne hned vyhazovat? Jsou to posvátné věci..
To nemají žádnou úctu, že na tomto starém dřevěném kříži posedávají jako na lavičce? Přece takhle věřící lidé nejednají nebo snad ano?
Vážený Otče Marceli,
srdečně vám blahopřeji k dnešním narozeninám. Pán Bůh zaplať za radost, kterou při bohoslužbě rozdáváte. Srdečně zdraví marie z Ostopovic.
Pochvaleny bud Pan Jezis Kristus, veladostojny pan spravca, pan farar. Dopozerala som adorace PJK P.Paed.Dr.ThLic Marcelom Puvakom, ktoru som celu preplaka. Nejdem sa rozpisovat o mojich bolestiach. Velmi pekne Vas chcem poprosit o pomoc. Hladam kamaratku Kvetoslavu Mrakviovu, ktora pochadza z Detmarovic, ma jednu dceru a brata Ladislava, byvala v Ostrave Porube a 30. r. nemam o nej spravu. Pochadzam z Rimavskej Bani, Hnuste a menovala som sa Mackova, muz mi zomrel. Vydala som sa, volam sa Kilikova a byvam v Revucej, Daxnerova 1181, H 2/22, c.t.0905355131. Byvala som tri roky v Chrudime a Kvetka bola moja najlepsia priatelka. PROSIM Vas o adresu, alebo nech mi zavola. Vrela vdaka. Zostavam s vrelym pozdravom AVE MARIA. Bc.B.Kilikova
Dobry den, cirkve nabizi po navraceni majetku praci nezamestnanym,kde ziskam vice informaci o nabizenych praci,muj mail com.registrace@centrum.cz Dekuji Pavel
Dobry den,mam na Vas soukromy dotaz.Prosim o sdeleni Vasi e-mailove adresy.Dekuji Marketa
Dobrý den, na Vašich stránkách nemůžu najít e-mailovou adresu na Vaši farnost. Potřebovala bych potvrzení o provedeném křtu. Prosím napište mi jako reakci Vaši e-mailovou adresu, kontaktuji Vás co nejdříve. Děkuji, Marie.
Omlouvám se za vše tučné, ale nějak mi to ujelo. Navíc ještě přiskočilo Chcete znát budoucnost?
rozpačitý návštěvník22.04.2013 21:02:24
Chvála Kristu! Máte celkem povedené stránky. Osobně si myslím, ale že by bylo lépe stránky farnosti prozovovat bez reklam. Celkem mě zarazilo, že na stránkách Vaší farnosti jsou reklamy ve stylu Zjistěte kdy zemřete, Známe Váš minulý život apod. Vím, že za to nemůžete, ale osobně se domnívám, že je to zavádějící a rozhodně toto není v souladu s křesťanským učením.
Název Dithmari villa nebo snad Diethmeri villa je uveden na soupise desátků vratislavského biskupství z roku 1305, což se pokládá za rodný list obce Dětmarovice, jak ostatně uvádím na www stránkách obce. Dokumenty s touto nejstarší tématikou najdete v Zemském archivu Opava. Co se týká farnosti: dětmarovická farnost ve vzdálené minulosti fungovala jako filiálka farnosti dolnolutyňské, takže pokud něco s touto tématikou hledat v církevních dokumentech, tak začít tam. Pokud by Vás něco blíže zajímalo, můžete se na mne obrátit: snapkovadagmar@seznam.cz.
Dagmar Šnapková, kronikářka obce Dětmarovice
Dagmar
D.Lanková09.01.2013 09:40:31
Zajímá mne, zda se latinský název Dětmarovic Dithmari villa, uvedený na webových stránkách obce, v dřívějších dobách používal, zejména třeba v dokumentech Vaší farnosti. Případně kde by bylo možno takový doklad dohledat.
Budu vděčná za jakoukoli informaci na toto téma.
Děkuji. D.Lanková
Bueno dia padre.tener pregunta,poder con sacerdote enamorarse?y hasta se coger aguí mujer por esposa?dar las gracias por réplica