Stránky pro všechny lidi dobré vůle

Duchovní správce

Otec Tomasz Stachniak

Narodil se 3.12.1974 v Bielsku-Biale v Polsku.Byl pokřtěn 26.12.1974 ve farnosti Narození Panny Marie v Bielsku-Biale.Tam strávil své mládí, chodil zde do školky a do základní školy. Dále pokračoval na Lyceu, které ukončil maturitou. Po maturitě pracoval několik let jako stolař. V roce 1996 nastoupil do kněžského semináře v Polsku, po ukončení prvního ročníku pokračoval v přípravě na kněžskou službu jako pastorační asistent v České republice ve farnosti Studénka, Dobrá u Frýdku-Místku a Ostrava-Svinov. Po této roční praxi nastoupil do kněžského semináře v Olomouci. Po ukončení teologické fakulty získal titul magistra teologie. Jáhenskou praxi absolvoval ve farnosti Oldřišov u Opavy. V roce 2003 byl vysvěcen na kněze. Po vysvěcení působil jako kaplan ve farnostech Odry, Orlová, jako administrátor ve farnostech Albrechtičky, Bartošovice, Hukovice a od roku 2008 působí v naší farnosti.

Má dva sourozence, sestru, která je v klášteře a bratra.

Jeho zájmy jsou: teologická literatura zejména spisy církevních otců, focení, cestování, navštěvování nových míst a hlavně gotických kostelů, pěstování květin, duchovní hudba, rocková hudba - hlavně 80. a 90. léta.